Stacja uzdatniania wody w Dębicy zasilana energią słoneczną
W Dębicy w stacji uzdatniania wody działa naziemna elektrownia fotowoltaniczna produkująca moc 196 kWp. Energia słoneczna pokrywa nawet 70 - 90 proc. aktualnych potrzeb energetycznych obiektu, natomiast rocznie zaspokaja około 20-25 proc. zapotrzebowania stacji.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14733439172606251354)
