Naprawiać czy wymieniać? Oto jest pytanie!
Co zrobić, kiedy nasz kilkuletni sprzęt AGD zaczyna odmawiać posłuszeństwa? Z raportu „Naprawiać czy wymieniać AGD?” przygotowanego przez APPLiA wynika, że wymiana starej, 10-letniej lodówki na nowy model o wysokiej klasie energetycznej może obniżyć emisję CO2 o ponad 1000 kg i przynieść do 500 zł oszczędności rocznie. Choć naprawa wydaje się ekologiczna, to etap użytkowania generuje aż 87% całkowitego śladu węglowego urządzenia.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9811723602606231415)







