Łódź jako pierwsza w kraju chce kupować zieloną energię od wytwórców
Zakup zielonej energii bezpośrednio u jej wytwórcy - to projekt Miasta Łódź we współpracy z Fundacją RE-Source Poland Hub. Władze miasta planują zawarcie kontraktu PPA (cPPA); dotychczas tego typu umowy były domeną sektora prywatnego. Łódź byłaby pierwszym miastem w Polsce, które pozyskuje energię w taki sposób.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14715957192606260718)

