Branża cukrowa potrzebuje transformacji energetycznej
Przemysł cukrowniczy w Polsce stoi przed koniecznością odejścia od energetyki węglowej w kierunku źródeł odnawialnych, głównie instalacji biometanowych – zapowiada Związek Producentów Cukru w Polsce, zwracając uwagę, m.in. na potrzebę obniżenia kosztów produkcji.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10120999462606250302)
