Wyższa opłata śmieciowa to wina rządu - oceniają władze miasta
Podwyżka opłat za wywóz odpadów komunalnych w Gdyni, która wejdzie w życie w 2020 r., nastąpiła z przyczyn niezależnych od samorządu. To obszar zarządzania miastem, na który samorząd nie ma wpływu. Tak napisał w swoim oświadczeniu Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7057111802606261034)
