System kaucyjny przekroczył miliard opakowań, ale spór nie gaśnie
Ponad miliard opakowań ze znakiem kaucji zebrano od uruchomienia w Polsce systemu kaucyjnego – poinformowała wiceministra klimatu i środowiska Anita Sowińska. Resort wskazuje na szybki wzrost liczby punktów zbiórki i automatów, ale równolegle trwa dyskusja o kosztach, organizacji systemu oraz jego możliwym rozszerzeniu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13855632492606240305)


