Stolica inwestuje w system wod-kan. Ogromne pieniądze z NFOŚiGW
Funkcjonujący obecnie w Warszawie system gospodarki wodno-ściekowej zostanie usprawniony i unowocześniony, do czego przyczyni się pokaźne zwiększenie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Powstaną dziesiątki kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz dodatkowe kolektory, a na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka” i „Południe” oraz zmodernizowanego Zakładu Wodociągu Północnego w Wieliszewie zbudowane będą instalacje fotowoltaiczne.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6890715602606232114)
