Mieszkańcy łódzkiego osiedla bronią lasu
Ponad 1.5 tysiąca osób podpisało się pod internetową petycją mieszkańców łódzkiego osiedla Pienista-Lublinek skierowaną do władz miejskich Łodzi o zaniechanie budowy hal przemysłowych i magazynów, które stanąć mają w miejscu lasu znajdującego się w rejonie ulic: Pienistej, Sołtyka i Laskowickiej. Kolejnych 900 mieszkańców swój podpis złożyło pod papierową wersją dokumentu. Temat budzi duże emocje.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20476471332606241630)
