Grupa Orlen planuje budowę nowych hubów wodorowych w Polsce, Czechach i na Słowacji
Grupa Orlen, w ramach projektu Hydrogen Eagle, planuje m.in. budowę dziewięciu nowych hubów wodorowych, w tym pięć w Polsce, trzy w Czechach i jeden na Słowacji. Produkcja nisko i zeroemisyjnego wodoru będzie odbywała się tam w oparciu o odnawialne źródła energii i technologię przetwarzania odpadów komunalnych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18729250742606240116)
