Zielone światło dla Fukushimy. Woda z elektrowni trafi do Pacyfiku
Elektrownia jądrowa w Fukushimie ma zgodę japońskich władz na wypuszczenie blisko 1,4 mln litrów oczyszczonej wody do Pacyfiku w 2023 r. Woda jest odfiltrowywana ze szkodliwych radionuklidów, czyli izotopów promieniotwórczych, ale wciąż zawiera potencjalnie niebezpieczny dla środowiska tryt.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2581642962606241902)

