Śląskie miasta z dofinansowaniem NFOŚiGW na zakup zeroemisyjnych autobusów
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 90 mln zł dofinansowania na zakup 35 autobusów o napędzie elektrycznym. Rybnik planuje zakup 20 autobusów o napędzie wodorowym. Na tę inwestycję otrzyma z NFOŚiGW dofinansowanie w wysokości ok. 45,5 mln zł. Cieszyn zakupi sześć autobusów o napędzie elektrycznym na co otrzyma ok. 9,4 mln zł dotacji i 3,2 mln zł pożyczki. Natomiast Jastrzębie Zdrój dzięki dotacji w wysokości ok. 26,3 mln zł i pożyczce 8,78 mln zł zakupi 11 autobusów o napędzie elektrycznym.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5253152292606232102)
