Białystok. Energia z odpadów popłynie do mieszkańców
Białostocka spalarnia odpadów komunalnych przy ulicy Andersa staje się źródłem energii elektrycznej dla miasta. W strategicznym porozumieniu podpisanym pomiędzy gminą a spółką Lech zarysowuje się nowa era wykorzystania odpadów jako zasobu energetycznego. Dzięki tej umowie prąd wytworzony z procesu spalania odpadów będzie dostarczany do 160 kluczowych placówek w Białymstoku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20347004432606241604)
