Hortiterapia w praktyce – od psychiatrii po leśne przedszkola
20 sierpnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się konferencja „Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne”. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli środowisk akademickich, praktyków oraz specjalistów z obszaru zieleni, edukacji i zdrowia. W centrum uwagi znalazła się hortiterapia – forma terapii wspierającej, wykorzystującej kontakt z roślinami i ogrodami jako narzędzie poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=150201502606232304)
