Koksownia Przyjaźń rozpoczyna produkcję w nowej baterii koksowniczej
Rozpalenie masywu ceramicznego nowo wybudowanej baterii koksowniczej nr 4 odbyło się w poniedziałek w należącej do spółki JSW Koks Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. To ostatni etap poprzedzający obsadzenie komór baterii węglem i rozpoczęcie produkcji koksu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4416662152606231842)



