W poznańskich kanałach zalegało ponad 1000 ton osadów!
Osady wydobyto podczas czyszczenia największego kolektora ściekowego w stolicy Wielkopolski. Obecnie trwają ostatnie etapy renowacji kanałów metodą bezwykopową. Wykonawca przewiduje, że ścieki popłyną zmodernizowaną nitką już w październiku tego roku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12508849962606250302)
