Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: komunikat sanepidu

Łącznie artykułów: 6.

Bakterie z grupy coli w wodociągu w Rogalinie

Bakterie z grupy coli w wodociągu w Rogalinie

24.10.2025
0

Wojewódzki Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu bakterii z grupy coli w wiejskim wodociągu w Rogalinie, w powiecie poznańskim. Zanieczyszczenie dotyczy wody, z której korzystają mieszkańcy aż sześciu miejscowości: Rogalina, Rogalinka, Świątnik, Sasinowa, Radzewic i Mieczewa. W związku z tym wydano zalecenie, by wodę z wodociągu wykorzystywać do celów spożywczych wyłącznie po wcześniejszym przegotowaniu.

Woda w Otwocku ponownie zdatna do picia bez ograniczeń

Woda w Otwocku ponownie zdatna do picia bez ograniczeń

17.04.2025
0

Mieszkańcy Otwocka mogą odetchnąć z ulgą. Powiatowy Inspektor Sanitarny ogłosił, że woda z lokalnego wodociągu znów nadaje się do spożycia i może być wykorzystywana bez żadnych ograniczeń. To koniec trwającej od początku kwietnia sytuacji kryzysowej związanej z jakością wody w mieście.

Woda w Ujściu nadal niezdatna do spożycia

Woda w Ujściu nadal niezdatna do spożycia

10.04.2025
0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile wydał 4 kwietnia komunikat dotyczący jakości wody w gminie Ujście. Mieszkańcy nie powinni jej pić ani używać do żadnych celów związanych z przygotowywaniem posiłków, myciem warzyw i owoców, zębów, naczyń ani powierzchni mających kontakt z żywnością. Do dziś, mieszkańcy gminy Ujście wciąż nie mogą korzystać z wody z wodociągu do celów spożywczych. Pomimo intensywnych prac związanych z płukaniem sieci wodociągowej, w wodzie nadal utrzymują się bakterie z grupy coli.

Problemy z jakością wody w gminie Bestwina

Problemy z jakością wody w gminie Bestwina

07.04.2025
0

W części gminy Bestwina, położonej w województwie śląskim, mieszkańcy wciąż muszą gotować wodę z sieci przed jej spożyciem. Informację tę przekazał w niedzielę Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bielsku-Białej.

Świdwino, Rąbino i Gostynin ze skażoną wodą

Świdwino, Rąbino i Gostynin ze skażoną wodą

13.06.2024
0

Woda płynąca z kranów w dużej części Świdwina i gminy Rąbino (woj. zachodniopomorskie), nie nadaje się do spożycia. Badania miejscowego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wykazały, że woda nie spełnia norm mikrobiologicznych. Znajduje się w niej zbyt duża liczba bakterii z grupy coli. Podobna sytuacja panuje w Gostyninie (woj. mazowieckie), gdzie sanepid stwierdził obecność enterokoków i bakterii grupy coli w tamtejszym wodociągu.

css.php
Copyright © 2026