Rybnik chce zostać stolicą polskiej transformacji energetycznej
Zimą 2017 r. powietrze w Rybniku osiągnęło alarmujący poziom zanieczyszczenia, zmuszając lokalne władze do drastycznych środków, takich jak zamknięcie szkół. Poziom szkodliwego pyłu PM2.5 przekroczył normy aż 45-krotnie, a PM10 nawet 30-krotnie. Miasto postanowiło działać zdecydowanie i ambitnie, stając się przykładem dla innych gmin w Polsce w walce o czyste powietrze i transformację energetyczną.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3756848752606241913)
