ENVICON 2022. Nowy system energetyczny. Kowalczyk: Wiosną nowe przepisy dotyczące biogazowni i zagospodarowania odpadów komunalnych rolnictwie
- Polsce potrzebny jest nowy, dobrze zaprojektowany i prawidłowo zarządzany system energetyczny. Jego budowa w oparciu o OZE będzie dla naszego rządu w najbliższym czasie absolutnym priorytetem – mówił podczas inauguracyjnej sesji Enviconu’22 Henryk Kowalczyk, wicepremier oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi i dodał, że trwają prace nad zsynchronizowaniem zapisów dotyczących biogazowni. Chodzi o to aby substratem dla biogazowni były zarówno odpady porolnicze jak i komunalne odpady biodegradowalne. Wszystko po to aby zwiększyć możliwości biogazowni - wyjaśnił minister Kowalczyk.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12803715532606230532)
