Białystok. Przez 10 lat ponad 1 mln ton odpadów mniej na wysypisku dzięki spalarni
1,1 mln ton odpadów mniej trafiło przez ostatnie 10 lat na wysypisko śmieci, bo zostały spalone w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – przekazał w piątek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Spalarnia produkuje energię, którą wykorzystują jednostki miejskie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16500148092606240057)
