Fundusze Europejskie inwestują w czystą i bezpieczną wodę. 144 mln zł na projekty lokalne
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu „Woda do spożycia” podpisał kolejne osiem umów na dofinansowanie inwestycji spółek wodno-kanalizacyjnych. Projekty te realizowane będą w Chodzieży, Krapkowicach, Komornikach, Gdyni, Suwałkach, Puławach, Chełmie i Łęcznej, a ich celem jest wzmocnienie zrównoważonej gospodarki wodnej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12476469342606231535)

![Najlepsza przestrzeń publiczna 2020 w Polsce - wyniki konkursu [ZDJĘCIA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2021/01/kielce1-300x181.jpg.pagespeed.ce.926mbKPaKZ.jpg)