PKP Cargo chce zbudować lokomotywę na wodór
Spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania przystąpiła do porozumienia PKP Cargo i Jastrzębskiej Spółki Węglowej w sprawie budowy lokomotyw wodorowych. Dzięki temu będzie możliwe zbudowanie prototypu nowej, polskiej lokomotywy wodorowej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6367734082606250103)
