W KGHM zakończono testy lokomotywy wodorowej w warunkach przemysłowych
Spółka POL-MIEDŹ TRANS, która należy do KGHM Polska Miedź S.A. zakończyła czterodniowe testy lokomotywy zasilanej wodorem. Próby pojazdu produkcji PESA Bydgoszcz miały na celu sprawdzenie nowej technologii w warunkach przemysłowych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5727226142606250022)
