NFOŚiGW dofinansuje sieci ciepłownicze; budżet 0,5 mld zł
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nabór na dofinansowanie budowy i modernizacji sieci ciepłowniczych oraz magazynów ciepła. Budżet programu to 500 mln zł.
Łącznie artykułów: 5.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nabór na dofinansowanie budowy i modernizacji sieci ciepłowniczych oraz magazynów ciepła. Budżet programu to 500 mln zł.
Minister klimatu Paulina Hennig-Kloska ogłosiła, że do NFOŚiGW wpłynęło już 60 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowych magazynów energii. Łączna wartość aplikacji przekracza 828 mln zł. To rekordowy wynik szóstej edycji programu „Mój Prąd”.
Gliwicka spółka ciepłownicza PEC Gliwice podpisała w piątek umowy na realizację jednej z największych inwestycji energetycznych w regionie. Projekt obejmuje budowę wielopaliwowej instalacji do wytwarzania ciepła i prądu oraz farmy solarno-termicznej wyposażonej w nowoczesny magazyn ciepła.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zwiększył budżet szóstej edycji programu Mój Prąd o dodatkowe 600 mln zł do 1,85 mld zł. To największy budżet w historii naborów programu.
Firma Vattenfall buduje w Berlinie gigantyczną wieżę termosową. To kolejny pomysł na złagodzenie skutków kryzysu. Wieża ma magazynować energię uzyskaną dzięki OZE. Pobierać w momencie nadprodukcji – oddawać, gdy produkcja energii zwalnia.