Sejm. Apel branży o wyjęcie butelek szklanych wielokrotnego użytku z systemu kaucyjnego
O usunięcie z systemu kaucyjnego butelek szklanych wielokrotnego użytku apelowali w środę przedstawiciele producentów napojów. Jednak w ocenie wiceminister klimatu Anity Sowińskiej opakowania te powinny być w systemie, m.in. ze względu na brak konieczności okazywania paragonu przy zwrocie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6720777062606241954)
