Volkswagen zamykał ludzi i małpy w komorach, testując konsekwencje wdychania spalin
W Niemczech wybuchła kolejna afera z udziałem koncernu Volkswagen. Po sprawie związanej z fałszowaniem danych dot. emisji spalin z silników diesla, teraz firma przeprasza za kontrowersyjne testy na małpach. Zwierzęta zamykano w szczelnych pomieszczeniach i wpuszczano do wdychania spaliny. Podobne testy przeprowadzono na ludziach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16899385952606241612)
