Mewy i rybitwy będą szczególnie chronione przed drapieżnikami
Rusza nowy projekt na rzecz ochrony mew i rybitw przed drapieżnictwem ze strony lisa i norki amerykańskiej. Będzie on realizowany przez OTOP na wyspie w kopalni Wójcice – kluczowej kolonii lęgowej mew i rybitw w Polsce południowo-zachodniej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19761825212606250216)
