Polska i Norwegia wzmacniają współpracę energetyczną
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Łącznie artykułów: 2.
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
W 2025 roku Grupa Energa wypracowała wynik EBITDA na poziomie 3,6 mld zł. Przychody wyniosły 21,7 mld zł, zaś zysk netto zamknął się na poziomie 1,2 mld zł, czyli niemal czterokrotnie większym niż w 2024 roku – podała w środę Grupa Energa.