Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: modernizacja sieci wodociągowej

Łącznie artykułów: 9.

Wielka modernizacja sieci wodociągowej w Toruniu

Wielka modernizacja sieci wodociągowej w Toruniu

16.06.2026
0

Blisko 98 milionów złotych pochłonie gruntowna modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę pitną, którą w latach 2026–2029 przeprowadzą Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. Kluczowa dla miasta inwestycja zyskała ogromne wsparcie finansowe w postaci 56 milionów złotych dotacji unijnej z programu FEnIKS, dystrybuowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Projekt zapewni mieszkańcom Torunia wyższą jakość wody, mniejsze straty w sieci oraz stabilność dostaw dzięki wdrożeniu inteligentnych systemów zarządzania i odnawialnych źródeł energii.

Puławskie MPWiK otrzymuje znaczące dofinansowanie

Puławskie MPWiK otrzymuje znaczące dofinansowanie

30.10.2025
0

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie” pozyskało znaczną kwotę wsparcia finansowego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki tym środkom możliwe będzie wdrożenie kluczowych inwestycji w infrastrukturę wodociągową miasta.

Ponad 10 mln zł z UE na wodociągi w Chełmie. Co się zmieni?

Ponad 10 mln zł z UE na wodociągi w Chełmie. Co się zmieni?

12.09.2025
0

Mieszkańcy Chełma w najbliższych latach odczują wyraźną poprawę jakości wody oraz funkcjonowania całej sieci wodociągowej. Wszystko dzięki dużemu projektowi, na który Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej pozyskało ponad 10,6 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich.

Fundusze Europejskie inwestują w czystą i bezpieczną wodę. 144 mln zł na projekty lokalne

Fundusze Europejskie inwestują w czystą i bezpieczną wodę. 144 mln zł na projekty lokalne

11.09.2025
0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu „Woda do spożycia” podpisał kolejne osiem umów na dofinansowanie inwestycji spółek wodno-kanalizacyjnych. Projekty te realizowane będą w Chodzieży, Krapkowicach, Komornikach, Gdyni, Suwałkach, Puławach, Chełmie i Łęcznej, a ich celem jest wzmocnienie zrównoważonej gospodarki wodnej.

W Rzeszowie chlor w kranie, trwa dezynfekcja wodociągów

W Rzeszowie chlor w kranie, trwa dezynfekcja wodociągów

27.06.2025
0

W najbliższą niedzielę, 29 czerwca, mieszkańcy Rzeszowa oraz okolicznych miejscowości mogą zauważyć zmianę smaku wody z kranu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) planuje przeprowadzenie rutynowej dezynfekcji i płukania miejskiej sieci wodociągowej. W tym celu do systemu zostanie wprowadzony środek dezynfekujący – podchloryn sodu. Jego obecność może wywołać charakterystyczny zapach i posmak chloru.

Gmina Oleszyce zmodernizuje sieć wodociągową z unijnym dofinansowaniem

Gmina Oleszyce zmodernizuje sieć wodociągową z unijnym dofinansowaniem

18.12.2024
0

Samorząd gminy Oleszyce (pow. lubaczowski, woj. podkarpackie), ogłosił przetarg na realizację projektu „Przebudowa sieci wodociągowej na terenie Miasta i Gminy Oleszyce”. Celem inwestycji jest poprawa zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz eliminacja wycieków, które od lat stanowiły wyzwanie dla lokalnej infrastruktury wodociągowej.

Modernizacja krakowskich wodociągów. Wartość projektu to 170 mln zł

Modernizacja krakowskich wodociągów. Wartość projektu to 170 mln zł

27.05.2022
0

Wodociągi Miasta Krakowa SA kończą kolejny etap przedsięwzięcia „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Poprawa wydajności sieci kanalizacyjnej miasta, rozbudowa oczyszczalni ścieków Płaszów, a także nowy, cyfrowy system zarządzania siecią przyczynią się do zwiększenia odporności miasta na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi w tym m.in. nawalnymi deszczami.

css.php
Copyright © 2026