Tramwaje Śląskie zamówiły 50 nowych pojazdów od Pesy i Modertrans
Tramwaje Śląskie zamówiły we wtorek 50 nowych tramwajów, co stanowi ok. 25% całego ich taboru. To 10 13-metrowych składów z Modertransu i 40 pojazdów 25-metrowych z Pesy. Ich łączny koszt to 777 mln zł brutto. Do zakupu przyczyniła się unijna dotacja.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16622478422606231714)

