Baltic Pipe otwarty. Gaz popłynie 1 października
Premierzy Polski i Dani w obecności prezydenta Andrzeja Dudy oficjalnie uruchomili gazociąg Baltic Pipe. Błękitne paliwo ze złóż norweskich popłynie 1 października, chociaż nie wykorzystamy od razu pełnej przepustowości.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19670829082606241903)
