Warszawa. Od środy więcej mobilnych punktów odbioru odpadów
Od 1 października zwiększy się z 42 do 70 liczba mobilnych punktów odbioru odpadów (MPSZOK) w Warszawie – poinformował stołeczny ratusz. Można w nich oddać m.in. baterie, tekstylia i farby.
Łącznie artykułów: 4.
Od 1 października zwiększy się z 42 do 70 liczba mobilnych punktów odbioru odpadów (MPSZOK) w Warszawie – poinformował stołeczny ratusz. Można w nich oddać m.in. baterie, tekstylia i farby.
Warszawski ratusz zdecydował się zwiększyć liczbę mobilnych punktów odbioru odpadów z 42 do 70. Pracujemy nad dokumentacją przetargową - poinformowała PAP rzecznika magistratu Monika Beuth.
MPSZOK-i będą kursować na terenie Związku Międzygminnego “Gospodarka Komunalna” w Ełku. Mają stanowić uzupełnienie stacjonarnych punktów zbiórki umożliwiając mieszkańcom wygodne pozbycie się selektywnie zebranych odpadów, które nie powinny trafiać do zwykłych pojemników.
PSZOK-i i MPSZOK-i w Warszawie biją rekordy popularności. Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-i) odwiedziło 43,5 tys. mieszkańców, a mobilne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (MPSZOK-i) blisko 5,4 tys. To o 95 proc. więcej osób niż w 2019 r.