Prawomocny wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności i nawiązka w wysokości 30 tys. zł na rzecz NFOŚiGW
W dniu 20 grudnia 2022 r. uprawomocnił się wyrok Sadu Okręgowego w Radomiu w sprawie sprawcy nielegalnego gromadzenia odpadów niebezpiecznych w m. Wilczoruda, gmina Pniewy. Na jego mocy sprawca zdarzenia został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności. Zasądzono także od niego nawiązkę w wysokości 30 tys. zł na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska - poinformował WIOŚ w Warszawie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14000880232606240358)
