W Nowym Sączu będzie modernizowana lokalna sieć ciepłownicza
Ponad 12 mln zł dotacji z funduszy unijnych oraz 3 mln zł pożyczki ze środków krajowych na ekologiczną inwestycję w Nowym Sączu przekaże miastu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Modernizacja sieci ciepłowniczej oraz likwidacja węzła grupowego mają kosztować ok. 20 mln zł. Za realizację zadania odpowiedzialne będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16894763682606260307)
