WHO: pocovidowe odpady medyczne to ryzyko dla zdrowia i środowiska. To ponad 87 tys. ton śmieci
Dziesiątki tysięcy ton odpadów medycznych wyprodukowanych podczas pandemii Covid-19 stanowią zagrożenie dla zdrowia i środowiska - ostrzegła we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Do listopada 2021 r. wyprodukowano ok. 87 tys. ton takich śmieci, m.in. strzykawek, igieł czy fiolek po szczepionkach - podała.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15214916182606242329)

