Ciepło z Ziemi ma popłynąć do Zakopanego. Nowy otwór geotermalny
W Bańskiej Niżnej k. Zakopanego stanęła wieża wiertnicza do wykonania nowego otworu geotermalnego. Według głównego geologa kraju, rozwój geotermii na Podhalu nie wyczerpuje złóż, jeśli prowadzony jest pod ścisłym nadzorem.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=412633252606231826)





