Katowicka oczyszczalnia "Gigablok" z kogeneratorem energii
Jak informuje Urząd Miasta Katowice, „Gigablok”, czyli jedna z czterech katowickich oczyszczalni, wkracza właśnie na nowy poziom efektywności energetycznej. Powstający tu biogaz będzie służył do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. We wtorek, 2 kwietnia br. oficjalnie uruchomiono tam kogenerator, który umożliwi ekologiczne i oszczędniejsze funkcjonowanie oczyszczalni.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19581296222606241457)
