Ponad połowa Polaków pozbywa się oleju, trując środowisko
Zaledwie 17 proc. Polaków oddaje zużyty olej spożywczy do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-ów) lub olejomatów. Zdecydowana większość wciąż pozbywa się tłuszczu w sposób szkodliwy dla środowiska – wynika z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego na zlecenie projektu Olejomaty.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5271961592606242012)


