Opłata za wjazd do centrum i podwyżka cen paliw coraz bliżej
Rząd chce ujednolicić opłaty za wjazd samochodami z silnikiem spalinowym do centrów miast (tzw. strefy czystego transportu). Z kolei do cen paliw na stacjach benzynowych będzie wkrótce doliczana opłata emisyjna. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój elektromobilności w Polsce.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15407708142606241513)
