Opłata za śmieci według zużycia wody. Tarnów chce uszczelnić system
Władze Tarnowa w Małopolsce chcą zmienić system pobierania opłat za wywóz odpadów. Opłaty mają być ustalane na podstawie zużycia wody. Proponowana jest opłata 4,70 zł za metr sześcienny zużytej wody w przypadku zbiórki selektywnej i 9 zł jeśli mieszkaniec zadeklaruje, że nie segreguje odpadów.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4812383812606242030)
