Kielce. Pierwsze w Polsce urządzenie do wychwytywania i magazynowania CO2 z atmosfery
- Pierwsze w Polsce urządzenie do wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla z atmosfery zostanie zainstalowane w Kielcach. Dzięki temu będziemy w stanie zredukować nawet 500 ton emisji gazów cieplarnianych rocznie – powiedziała prezydent miasta Agata Wojda.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1108842822606241930)
