Enea i Energa zawieszają pieniądze dla bloku węglowego Ostrołęka C
Planowany blok elektrowni na węgiel kamienny w Ostrołęce miał kosztować ok. 6 mld zł i zacząć pracę w 2023 r. To jedna z ważniejszych inwestycji rządowych. Jednak teraz państwowe spółki zaangażowane w projekt - Energa i Enea - zdecydowały o czasowym zawieszeniu jego finansowania.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11371448622606242046)

