Słupsk stawia na niezależność, 37 milionów dla wodociągów
Wodociągi Słupsk otrzymają rekordowe dofinansowanie w wysokości 37 milionów złotych z Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Środki te pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i zostaną przeznaczone na stworzenie innowacyjnego banku energii. Głównym celem projektu jest gromadzenie i zarządzanie energią elektryczną oraz gazem, co ma pozwolić na obniżenie kosztów funkcjonowania miejskiej infrastruktury oraz zwiększenie niezależności energetycznej miasta.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8766213052606241547)





