W nowym parku w Poznaniu stała woda. Teraz ma tam być wodny plac zabaw
Po utworzeniu Parku Rataje okazało się, że po intensywnych opadach, w obniżeniu terenu na terenie parku, stoi woda. Skłoniło to Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu do stworzenia rozwiązania, którego celem jest zatrzymanie wody na dłużej, a nie odprowadzanie jej drenażem lub kanalizacją do rzeki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16900753972606241218)

