Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: Paulina Hennig-Kloska

Łącznie artykułów: 116.

Historyczny przełom w ochronie Puszczy Białowieskiej. 25-letni plan UNESCO podpisany

Historyczny przełom w ochronie Puszczy Białowieskiej. 25-letni plan UNESCO podpisany

Polski rząd zrealizował wieloletnie zobowiązanie wobec społeczności międzynarodowej. 19 czerwca 2026 roku ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska podpisała Plan Zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska. Dokument, który zyskał już pełną akceptację Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO, rewolucjonizuje dotychczasowe standardy ochrony. Najważniejszym założeniem strategicznego planu do 2051 roku jest oddanie aż 96% powierzchni polskiej części Puszczy we władanie procesom naturalnym, przy jednoczesnym całkowitym wykluczeniu tradycyjnej gospodarki leśnej oraz polowań.

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie minister Pauliny Hennig-Kloski

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie minister Pauliny Hennig-Kloski

30.04.2026
0

Sejm nie poparł wniosku o wotum nieufności wobec szefowej resortu klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski. Głosowanie zakończyło się wynikiem 238 głosów przeciw odwołaniu i 213 za. Choć wniosek został odrzucony, sprawa ujawniła zarówno ofensywę opozycji, jak i napięcia wewnątrz środowiska byłych i obecnych polityków Polski 2050.

Co dalej z szefową resortu klimatu? W tle ryzykowne wotum nieufności

Co dalej z szefową resortu klimatu? W tle ryzykowne wotum nieufności

17.04.2026
0

Wniosek o wotum nieufności wobec ministry klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski uruchomił nie tylko polityczną debatę, ale także pytania o przyszłość kluczowych reform w gospodarce odpadami i transformacji środowiskowej - m.in. systemu kaucyjnego oraz ROP, które pozostają w fazie wdrożeń lub uzgodnień.

300 mln butelek zwróconych w ramach systemu kaucyjnego w lutym

300 mln butelek zwróconych w ramach systemu kaucyjnego w lutym

23.03.2026
0

W lutym 2026 roku w ramach systemu kaucyjnego w Polsce zwrócono około 300 mln butelek i puszek. Poinformowała o tym ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska, wskazując jednocześnie na konieczność usprawnienia logistyki oraz lepszego oznakowania punktów odbioru opakowań w sklepach.

Chęć odzyskania 50 groszy czy troska o planetę? Co tak naprawdę motywuje Polaków do bycia eko?

Chęć odzyskania 50 groszy czy troska o planetę? Co tak naprawdę motywuje Polaków do bycia eko?

Mimo deklarowanego pozytywnego podejścia do recyklingu, co czwarty Polak wciąż nie oddaje opakowań kaucyjnych. Wg danych z Ministerstwa Klimatu i Środowiska do obiegu wraca aż 60%, opakowań kaucyjnych, a plastik powoli znika z naszych lasów i rzek. Jednak za tymi liczbami kryją się realne wyzwania: zapchane maszyny, brak miejsca w domach na puste butelki i niejasne zasady zwrotu. Czy Polska zdoła osiągnąć unijny cel 90% zbiórki do 2029 roku i co tak naprawdę motywuje nas do bycia eko – troska o planetę czy chęć odzyskania 50 groszy?

Hennig-Kloska: z systemu ETS nie da się jednostronnie wyjść, ale można i trzeba go zmienić

Hennig-Kloska: z systemu ETS nie da się jednostronnie wyjść, ale można i trzeba go zmienić

Z systemu ETS nie da się jednostronnie wyjść, ale można i trzeba go zmienić – stwierdziła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Reforma systemu ETS ma na celu stworzenie mechanizmu, który daje impuls do odejścia od importowanych paliw w sposób akceptowalny dla gospodarki i gospodarstw domowych. Polska postuluje m.in. rezygnację z obowiązkowego wdrażania ETS2 do 2030 roku oraz zwiększenie puli bezpłatnych uprawnień dla przemysłu.

css.php
Copyright © 2026