Ciepłownia w Poznaniu chce zrezygnować z węgla. Coraz więcej budynków podłączonych do sieci
Ponad 300 budynków podłączono do sieci ciepłowniczej w Poznaniu w ostatnich trzech latach. 20 proc. to budynki z niską emisją. Pozwoliło to na redukcję pyłów PM10 o 22 tony rocznie i bardzo niebezpiecznego benzo(a)pirenu o 12 kg rocznie. Dzięki tym inwestycjom każdego roku spala się 2,6 tys. ton węgla mniej. Veolia, dostawca ciepła systemowego w Poznaniu, przymierza się do kolejnych inwestycji.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19265287232606250247)
