Bakterie E.Coli w źródełku „Amelia” w Ustroniu. Woda niezdatna do picia
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie (woj. śląskie), wydał decyzję stwierdzającą, że woda mineralna z ujęcia „Amelia” w Ustroniu nie nadaje się do spożycia. Skażona jest bakteriami E.Coli. Wykryte skażenie dotyczy wyłącznie wody mineralnej, pobranej z kranu Pijalni Wód Uzdrowiska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20698516812606241913)
