Odpowie za przewóz odpadów toksycznych. 25 ton chemikaliów w 124 beczkach
Prokuratura w Dębicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Mariuszowi M., któremu zarzuca popełnienie nieumyślnego przestępstwa transportowania wbrew przepisom ustawy odpadów i substancji niebezpiecznych, znajdujących się w beczkach. Oskarżonemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Utylizacja ładunku kosztowała 99 tys. zł.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18396888532606270524)
