Olsztyn. Policja zatrzymała mężczyzn podpalających wiaty śmietnikowe; straty wyniosły 50 tys. zł
Łącznie 8 zarzutów zniszczenia mienia usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olszynie. Uszkodzeniu przez podpalenie uległo między innymi 8 wiat śmietnikowych na terenie Olsztyna. Straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19385091042606242356)
