Droższy wywóz śmieci w Rudzie Śląskiej. Samorząd wini ustawę śmieciową
21,70 zł od osoby dla segregujących śmieci i 43,40 zł dla tych, którzy tego nie robią – to miesięczne stawki opłaty za odbiór odpadów w Rudzie Śląskiej, które wejdą w życie 1 marca. Uchwałę w tej sprawie wczoraj przyjęli radni. - Winą za podwyżki opłat dla mieszkańców obarcza się samorządowców, a tak naprawdę winna jest zła „ustawa śmieciowa” wprowadzona w 2013 r. - wyjaśniają władze miasta.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18056051612606271053)
