Powstanie ogólnokrajowy system ostrzegania i alarmowania
Podczas wczorajszego (czwartek, 11 kwietnia br.), posiedzenia Sejmu RP, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Leśniakiewicz poinformował posłów o tym, że Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła proces budowania skutecznego ogólnokrajowego systemu ostrzegania i alarmowania. Przy czym na realizację pierwszego etapu tego zadania przeznaczono 176 mln zł z przyznanych Polsce środków UE w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17156444312606241356)
